Abstract (ukr):
Актуальність теми роботи обумовлена оновленням економічних систем держав, викликаним глобалізацією. Це можливо за умови переходу на інноваційний шлях розвитку країни. Одним з напрямків цього шляху є венчурне інвестування.
Проведено аналіз особливостей, принципів і функцій венчурного інвестування. Від того, наскільки успішно функціонує венчурний механізм, сьогодні багато в чому залежить швидкість комерціалізації нових перспективних наукових ідей і технологічних розробок, а отже, і конкурентоспроможність різних галузей національної економіки. Практика венчурного інвестування показує, що найважливішим ефектом його впливу на відтворювальний процес є економічне зростання і підвищення динамічності підприємницького ресурсу, розвиток сукупності підприємств як фундаментальної базисної ланки національної економіки.
Аналіз функцій венчурного інвестування дозволив характеризувати сутність венчурного капіталу і вивести основні його групи принципів, що в результаті призвело до побудови методології процесу венчурного інвестування з урахуванням усіх ризиків.
У результаті дослідження запропоновані й обґрунтовані заходи державного регулювання венчурного інвестування, що включають державну підтримку в галузі податкової, митної, амортизаційної, лізингової та кредитної політики. Також розроблено методичний інструментарій регулювання венчурного інвестування інноваційної діяльності в розрізі статей бухгалтерського балансу підприємств.